Úvodní strana / O rovnátkách / Kovové zámky s barevnými gumičkami
Úvodní strana / O rovnátkách / Kovové zámky s barevnými gumičkami
  • úvodní foto gumicky3

Kovové zámky s barevnými gumičkami

Klasické kovové zámky jsou stále nejpoužívanější zámky v České republice. Nejsou již ale nejmodernější. V nezměněné podobě jsou na trhu téměř 50 let. Za tuto dobu se změnily požadavky na estetiku úsměvu. Po vyrovnání zubů tímto typem rovnátek není úsměv tak krásný a moderní, jako při použití modernějších typů rovnátek (Invisalign, DAMON systém). Kovové zámky s barevnými gumičkami již používáme pouze u dětí do 10 let.

 

fixni aparat1 fixni aparat2

 

Mezi základní součásti fixních aparátů patří kroužky na zadních zubech (nemusí být vždy) a na předních zubech nalepené zámky. Do zámků je vložen drát, který vyrovnává zuby a je k zámkům upevněn ligaturami. Ty mohou být gumové (barevné i bezbarvé „gumičky“) nebo kovové. Ligatury svým velkým třením zpomalují pohyb zubů. Proto existují též tzv. samoligovací zámky, např. DAMON, které ligatury nepotřebují a tudíž je léčba s nimi rychlejší a mají i spoustu dalších výhod. 

 

 

Každý si může vybrat barvu, která se mu líbí

barvy rovnátka 2

MUDr. Ondřej Suchý:

„Klasické zámky s gumičkami již mnoho let používáme velmi málo. Obvykle u nejmladších pacientů, kteří odmítají cokoli jiného než barevná rovnátka. Všichni ostatní vítají výhody modernějších typů rovnátek (fixní DAMON nebo snímatelná Invisalign), jako rychlejší a pohodlnější léčba, méně časté extrakce zubů, méně viditelné aparáty atd.“

 

Provozní doba

Pondělí  11.00 - 19.00    
Úterý 07.30 - 14.30    
Středa 07.30 - 14.30    
Čtvrtek  11.00 - 18.00    
Pátek 07.30 - 14.00    

Poslední pacienty ošetřujeme 1 hodinu před koncem provozní doby.

Ordinace

Křižíkova 332/1
186 00 Praha 8
Přímo u metra B+C Florenc
MAPA

 

KONTAKT

tel.: 728 671 441
info@rovnatka-praha.cz
napište nám

Vytvořilo Anawe