Úvodní strana / Proč rovnat zuby?
Úvodní strana / Proč rovnat zuby?

Proč rovnat zuby?

Nejčastějším důvodem k zahájení léčby rovnátky je požadavek na vylepšení úsměvu. Pěkný úsměv je významné osobní bohatství. Velmi ovlivňuje naše sebevědomí a celkový přístup k životu. Významnou roli hraje také v tom, jak na nás pohlíží naše okolí. Je klíčem k úspěšnému osobnímu i pracovnímu životu. Je známo, že lidé s hezkým úsměvem jsou úspěšnější v navazování partnerských vztahů, v profesním životě mají vyšší plat. Vliv pěkného úsměvu na naše okolí je dokonce tak značný, že zločinci s pěkným úsměvem bývají odsouzeni k menším trestům než jejich méně přitažliví kolegové.


Ortodoncie je přínosem i pro zdraví zubů. Vyrovnané zuby se snáze čistí a díky tomu hrozí méně zubních kazů. S křivými zuby je třeba vynaložit větší úsilí a více času pro stejně kvalitní vyčištění.


Dalším přínosem je úprava skusu. Síla vyvíjená žvýkacími svaly při kousání je obrovská. Pro zdraví zubů je nezbytné, aby byl tento tlak rozložen rovnoměrně na všechny zuby. U některých ortodontických vad pacienti nedokusují na alespoň 28 zubů, nýbrž třeba jen na 8 či dokonce na 4. V takových případech jsou tyto zuby extrémně přetěžovány a velmi pravděpodobně takový stav dlouhodobě nevydrží a pacient o ně přijde. Nedokonalý skus může mít také za následek zvýšené obrušování a ulamování zubů.


Jednoznačný je přínos ortodontické léčby na kousání potravy, kdy lidé s velkým předkusem, otevřeným skusem a dalšími vadami mohou mít bez léčby velké problémy.


U dětí spolupracujeme s logopedy, neboť pravidelné postavení zubů je důležité pro nácvik správné výslovnosti hlásek.


Úpravu postavení zubů je někdy nezbytná před zaváděním zubních implantátů. Vytváříme pro implantáty prostor mezi korunkami i kořeny zubů. Pohybem zubů také vytváříme dostatek kosti pro jejich zavedení.


Rovnátka také využíváme před broušením na korunky a můstky. Díky tomu můžeme optimálně rozmístit zuby, aby byla výsledná protetická práce maximálně estetická a funkční. Tato kombinovaná léčba není v Čechách ještě dostatečně využívaná. Pokud máte například větší mezeru mezi horními předními zuby a Váš zubní lékař navrhuje úpravu korunkami nebo dostavbou bílými výplněmi, informujte se na možnost optimalizovat postavení zubů ortodonticky před případným broušením na korunky. Ortodontické aparáty jsou v takových případech v ústech relativně krátkou dobu (do 6 měsíců), ale přínos je veliký.


Provozní doba

Pondělí - Středa
07.30 - 14.30 (Recepce - tel., email objednávky)
07.30 - 12.00 (Konzultace s lékařem, kontroly)
12.00 - 18.30 (Plánované úpravy aparátů tel. po 14.30 nedostupný)
 
Čtvrtek
11.00 - 18.30 (Recepce - tel., email objednávky)
07.30 - 14.00 (Plánované úpravy aparátů tel. do 11.00 nedostupný)
14.00 - 18.30 (Konzultace s lékařem, kontroly)  
 
Pátek
07.30 - 14.00 (Recepce - tel., email objednávky)
07.30 - 12.00 (Konzultace s lékařem, kontroly)
12.00 - 14.00 (Plánované úpravy aparátů)  
 
Poslední pacienty ošetřujeme 1 hodinu před koncem provozní doby.

Ordinace

Křižíkova 332/1
186 00 Praha 8
Přímo u metra B+C Florenc
MAPA

 

KONTAKT

tel.: 728 671 441
info@rovnatka-praha.cz
napište nám

Vytvořilo Anawe