Úvodní strana / O rovnátkách / Když samotná rovnátka nestačí...
Úvodní strana / O rovnátkách / Když samotná rovnátka nestačí...

Když samotná rovnátka nestačí...

     

cariieremotion_2

Carriere Motion

Moderní varianta léčby předkusu. Na rozdíl od jumping aparátu se nasazuje hned na začátku léčby a obvykle během 3-5 měsíců upraví skus do správné pozice (délka strávená s Carriere Motion především záleží na svědomitosti pacienta v nošení gumiček). Následně nasadíme jeden z typů rovnátek (snímatelné Invisalign nebo fixní rovnátka) a zuby dorovnáme do zcela rovné pozice ve správném skusu. V naší ordinaci používáme pouze průhledné provedení Carriere Motion Clear.

   

Gumové tahy

Gumové kroužky, které si pacient sám nandává na rovnátka. Umožňují posun horních a dolních zubů vůči sobě. Používají se při léčbě menšího předkusu, zkříženého skusu a na konci léčby k "zakousnutí" horních a dolních zubů do sebe. Tahy neomezují otevírání úst a nezhoršují výslovnost.

Gumové tahy
   
kotevni implantat pro miniaturu

Kotevní implantát

Titanový šroubek, který v ordinaci zavrtáme mezi kořeny zubů. Jedná se o  zcela  bezbolestný zákrok trvající max. 1 minutu. Kotevní implantáty po svém uvedení na ortodontický trh způsobily revoluci v našem oboru. Umožňují pohyby zubů, které byly v  době před kotevními implantáty neproveditelné.

   

Jumping aparát

Aparát, který se uchycuje na fixní rovnátka jednostranně nebo i oboustranně. Používá se k léčbě výrazného předkusu a asymetrií skusu. Neomezuje otvírání úst. Na obrázku vypadá hrůzostrašně, ale ve skutečnosti nepůsobí větší problémy. Navíc je navenek jen velmi málo viditelný. V ústech bývá 4-6 měsíců. Tento aparát jsme již nahradili aparátem Carriere Motion.

jumping aparát pro miniaturu
     
hydrax pro miniaturu

Hyrax

Fixní aparát, který slouží k rozšíření celé horní čelisti. Pacient (nebo rodiče, partner...) točí šroubem na patře, čímž dochází k rozšiřování aparátu. Při rozšiřování postupně vzniká mezera mezi horními řezáky. V následujících týdnech se sama uzavírá. V ústech bývá 4-5 měsíců. Tento aparát používáme již jen u dětí v 8-9 letech.

     

Fixní nákusná deska 

Destička za horními zuby, kterou lze velmi snadno zvýšit skus. Používá se v případech, kdy dolní řezáky nakusují do horního patra. Je v ústech napevno. Tato metoda je velmi účinná, ale způsobuje značné potíže s mluvením a ústní hygienou. Proto již tento aparát v naší ordinaci NEPOUŽÍVÁME.

fixni deska pro miniaturu
     
zevní tah pro miniaturu

Zevní tah 

Používá se pro pohyby s horními stoličkami a brždění horní čelisti v růstu. Tento aparát již v naší ordinaci NEPOUŽÍVÁME. Nahrazujeme jej např. kotevními implantáty a aparátem Carriere Motion.

   

 

 

Provozní doba

Pondělí  11.00 - 19.00    
Úterý 07.30 - 14.30    
Středa 07.30 - 14.30    
Čtvrtek  11.00 - 18.00    
Pátek 07.30 - 14.00    

Poslední pacienty ošetřujeme 1 hodinu před koncem provozní doby.

Ordinace

Křižíkova 332/1
186 00 Praha 8
Přímo u metra B+C Florenc
MAPA

 

KONTAKT

tel.: 728 671 441
info@rovnatka-praha.cz
napište nám

Vytvořilo Anawe